dr inż. Robert Kasner

Robert Kasner jest doktorem nauk technicznych, stopień doktora uzyskał na Wydziale Maszyn Roboczych i Transportu  Politechniki Poznańskiej. Jest absolwentem studiów magisterskich Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej. Ukończył studia podyplomowe na kierunku Inwestycje Kapitałowe.

Przygodę z biznesem zaczynał w latach 80’tych. W 1988 roku założył z bratem Przedsiębiorstwo Projektowania i Realizacji Inwestycji „Arkady” Sp. z o.o. W tym czasie zajmował się budownictwem i generalnym wykonawstwem projektów budowlanych.

W 1992 roku w ramach spółki Arkady wybudował i uruchomił pierwszy wielkopowierzchniowy sklep spożywczy w regionie inowrocławskim. Podpisując pięć lat później umowę o współpracy z czterema innymi właścicielami sklepów stał się współzałożycielem jednej z pierwszych polskich sieci spożywczych – POLOmarket. W ramach tej współpracy wybudował dwa centra logistyczne.

W 2012 roku sprzedał mniejszościowy pakiet udziałów funduszowi private equity – Argus Capital. W grudniu 2014 roku zakończył współpracę z siecią handlową POLOmarket, wybudował centralny magazyn logistyczny, podpinając do niej istniejące sklepy, aby od 2015 roku uruchomić sieć marketów spożywczych MILA (obecnie Delikatesy Centrum). W maju 2018 roku sprzedał 100% udziałów spółki handlowej grupie Eurocash.

Równolegle z rozwojem sieci handlowej rozwijał portfel nieruchomości komercyjnych, który dziś składa się z 57 obiektów. Brał również udział w realizacji licznych inwestycji budowlanych od zabudowy mieszkaniowej począwszy, przez ośrodki wypoczynkowe, po realizację mariny jachtowej.

Ponadto od 2007 roku jest obecny na runku odnawialnych źródeł energii w sektorze lądowej energetyki wiatrowej. Uczestniczył w budowie dwunastu turbin wiatrowych o łącznej zainstalowanej mocy 18,6 MW. Pasje zawodowe w tej dziedzinie dzieli ze swoim synem Kamilem.

W ramach działalności naukowej zajmuje się modelowaniem cyklu życia maszyn i urządzeń, strategią zrównoważonego rozwoju oraz gospodarką o obiegu zamkniętym.

Robert prywatnie jest szczęśliwym ojcem i dziadkiem. Jest pasjonatem żeglarstwa i sportów zimowych.